csip.pl

csip.pl

psychologia dzieci

psychologia dzieci

Zarządzanie z pokolenia na pokolenie

Dziś najtrudniejsze wyzwanie w obliczu przez menedżerów jest zarządzanie różnymi pokoleń w ich miejscu pracy. To jest rzeczywiście duże wyzwanie dla menedżerów i muszą mieć inne podejście i styl dla tych pracowników. Jest to trudniejsze do zarządzania niż młodsze pokolenie starszych, którzy widzieli to wszystko.

Nie musisz podać nazwy i klasyfikować ludzi jak bachory lub stereotypów podczas zarządzania ludźmi . Pamiętaj, wszyscy ludzie nie są takie same, nawet w tej samej generacji. Każdy z nich jest indywidualnie z myślą o własnej.

Należy zdać sobie sprawę, że oczekiwania zmienić dla każdego i nowe pokolenie jest bardziej ambitna i technika zrozumiały czym starsze pokolenia. Dziś niemal na wszystkich stanowiskach pracy można postrzegać z trzech różnych pokoleń. Zostały one sklasyfikowane według socjologów jak Generacji Y, Generation X i wyżu demograficznego.

wyżu demograficznego są ludzie urodzeni tuż po 2 wojny światowej aż do około roku 1964. Te osoby są powyżej 45 roku życia. Osoby urodzone w latach 1964 i 1978 są znane jako Generation X i są w przedziale wiekowym od 23 do 44 lat. Wreszcie mamy pokolenia Y, które urodziły between1979 do 1994 roku i ma więcej niż 23 lat.

Każda z tych pokoleń ma inny pogląd na świat. wyżu demograficznego są uważane za pracoholikiem i są ciche zadowolony z tego tagu przekazane im. Są gotowi do ciężkiej pracy i gotowy poświęcić tyle czasu, ile wymagane, aby praca wykonana. Uważają stabilność mieć kluczowe znaczenie dla pracy. Są także bardzo lojalny wobec organizacji i wierzyć w motto, że ciężka praca na pewno zapewni im sukces. Mają wielkie zaufanie do swoich menedżerów i zarządzania firmami.

Generacja X szydzi na wszystkich wysiłków podejmowanych przez pokolenie wyżu demograficznego. Widzieli ich bliscy krewni i rodzice umieścić w ciężkiej pracy, która ich zdaniem była tylko niepotrzebne.

- autor artykułu