csip.pl

csip.pl

psychologia poznawcza

psychologia poznawcza

System zmiany i przekształcenia prawne

Wprowadzenie

Jest to powszechne , że opis społeczna jest trudna do odróżnienia od recepty politycznej. W swoim artykule na temat "Czy Natura Międzynarodowego Systemu Prawnego Zmiana", prof Zemanek pyta nie tylko o tym, jak świat jest jednak wyraża także "starych Europejskiej" dotyczą: niedawno Amerykański zachowanie jest nie tylko trudno zmieścić w ramach istniejących sposobów przedstawiających świat międzynarodowej, ale regresywny obrócić przeciwko niektóre z jego cenniejszych aspektów. Chłód społeczno-naukowa jego kwerendy jest underlain przez etos polityczny: jeśli tylko (stare Europejczycy) byli w stanie zlokalizować amerykańskie zachowanie zasięgu analitycznego matrycy, co mogłoby sugerować, że Stany Zjednoczone działa przeciwko własnym deklarowanych ideałów, jak również ideały międzynarodowej normatywnego świata, a potem, być może, że może być w stanie przekonać go do zmiany kursu lub przynajmniej wzmocnić rękę tych, którzy uważają, że należy to zrobić.

psychologia poznawcza

Jest to całkowicie honorowy przedsiębiorstwa. Moje zainteresowania w niniejszej pracy, jednak nie jest tak dużo, aby wziąć w nim udział, jak analizować swój kierunek i granice. Widzę melanż opisowe i normatywne w papier profesora Zemanek jako okazję do badania jednego rodzaju analiza najnowszej zachowań nam, że do mnie, wydaje się produkować oneÂsided lub nawet ideologiczny obraz świata międzynarodowego. A jeśli opis i recepty naprawdę są nierozerwalnie związane, to mam prawo do dalszego twierdzenie, że coś o tym, jak wiele międzynarodowych prawników, w tym prof Zemanek, zbliżyć się do odpowiedzi na pytania "ma charakter międzynarodowy zmieniającego system prawny?" - Odpowiada dla niewidzialności pewnych głęboko zakorzenionych problemów międzynarodowych.

W swoim referacie prof Zemanek wykorzystuje kontrast między dwoma rodzajami systemów prawnych: suwerennej równości wobec uniwersalnych zasad prawnych z jednej strony, imperialnej dominacji na drugą.
domki z bali wolnostojące
- autor artykułu