csip.pl

csip.pl

psychologia egzystencjalna

psychologia egzystencjalna Chęć dalszego bogactwa, w połączeniu z kapitalistami konkurencji oraz zmian technicznych, skłonić do inwestowania z nadwyżki (których wywłaszczonej od robotników) oraz maszyn oszczędzających pracę.

Organicznego składu kapitału, w związku z tym wzrosła z czasem bardziej spędził na maszynach i urządzeniach (C) w porównaniu do płac (V), w związku z czym, jak tylko kapitał zmienny wytwarzany nadwyżki (i zakładając, że stopień eksploatacji pozostała niezmienna http://prawny.org.pl/kontakt/ ), stopa zysku tendencję do dołu.

Z jednej strony, zmniejszenie zysków i silniejszej konkurencji doprowadzi do monopolu i koncentracji bogactwa w rękach nielicznych, a z drugiej strony nie byłoby coraz więcej wycisnąć na realnych dochodów pracowników przez kapitalistów w ich próbie utrzymania zysków oraz pojawienie się dużej "rezerwowej armii bezrobotnych, wynikających z mechanizacji.

Konflikt klasy będzie coraz ostre aż środowisko był taki, że zmiana tkwiący w strukturze gospodarczej byłby objawiony przez obalenie kapitalizmu.

Proszę przeczytać więcej na temat nowoczesnych systemów ekonomicznych, które Marks wpłynęły oryginalnego utworzenie co Envision Inwestora


- autor artykułu