csip.pl

csip.pl

psychologia czlowieka manipulacja

psychologia czlowieka manipulacja Jak byłeś pod wpływem stać się osobą jesteś, na lepsze czy na gorsze? Czy to, czego nauczył się w szkole, mają największy wpływ na Twoją osobowość? Czy twoi rówieśnicy i inni dorośli najbardziej wpływowy? Czy byłeś pod wpływem więcej filmów lub telewizji, niż rodziców i członków rodziny? Jak chcesz tacie? Jak lubisz swoją matkę? Często słyszymy komentarz: "Poślubił kobietę, podobnie jak jego matka." "Wyszła za mąż za człowieka, podobnie jak jej ojciec." Jest powód dla którego ludzie robią to przejmujący obserwacji.

Rodzice Role Model:

- Umiejętności społeczne. umiejętności społeczne i postawy są prowadzone przez np. Dziecko uczy się dobrych manier łatwiej, gdy "proszę" i "dziękuję" są częścią codziennego życia.

- Szacunek dla innych. Jeśli tanie tulejowanie cylindrów rodzice wykazują w stosunku do siebie, a ich dzieci i innych; Dzieci uczą się cenić siebie, innych ludzi i instytucji.

- Zrób to sam. Spójność między nauczaniem i przykładem jest bardzo ważne. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko uczy się zachowań, ale zachowują się w inny sposób lub w przeciwnym samemu, twoje dziecko będzie się mylić i sfrustrowani, co robić i komu wierzyć. Aby uczyć się zachowań trzeba je modelować. Znani dziecko psychiatra, Fritz Redl zakłada trzy najważniejsze rzeczy będzie kiedykolwiek trzeba wiedzieć o wychowaniu dzieci to: ". Przykład, przykład, przykład"

- środowisku domowym. Dzieci nie tylko nieświadomie naśladują zachowanie rodziców, ale także pochłaniają ogólną atmosferę w domu. Dziecko, które mieszka w domu pełnym miłości, czułości, a współpraca może łatwiej pokazać miłość, sympatię i współpracę innych.

- Pozytywne podejście. Skupić uwagę na tym, co dziecko robi dobrze. Nagradzanie dobrych zachowań i ignorować lub dać konsekwencje dla niedopuszczalnego zachowania. Zagrożenia i bicie uczy tylko dziecku, że przemoc (Power over) jest dopuszczalne.


- autor artykułu